Zajímá vás problematika oslnění na českých silnicích? Zapojte se do našeho výzkumu!

Na internetu a sociálních sítích už řada řidičů komentuje,
nakolik je protijedoucí vozidla oslňují
– pojďme to dělat systematicky!

Pro veřejnost

Vlastníte-li řidičský průkaz a pohybujete se na českých silnicích, vyplňte náš online dotazník a přispějte ke zjištění, kolik českých řidičů se s oslněním setkává, jak často, a jak to může souviset s typem světlometů, kterými jsou auta v ČR vybavena.

Také můžete zavítat přímo k nám do laboratoře v Olomouci a zúčastnit se experimentu s různými typy světel v kontextu zrakového vnímání v dopravě. Setkání vám zabere přibližně 2 hodiny, během kterých prověříme Vaše vidění za šera i při oslnění a pokusíme se zjistit, jak reagujete na různé zdroje a barvy světla. Vítáme zástupce všech věkových kategorií, s vadami zraku i bez nich! Vyplňte náš kontaktní formulář a domluvte si termín s některým z našich výzkumníků. (Volné termíny můžete prověřit také v kalendáři zde.)

Pokud jste si navíc v nedávné době pořídili nový (či ojetý) automobil, můžete vyplnit i náš krátký dotazník zjišťující, na co se čeští řidiči při výběru automobilu zaměřují.

Za účast v jakémkoliv našem šetření Vám předem děkujeme!

Human-Light Interaction Laboratory

Tř. Svobody 8,
779 00 Olomouc

Laboratoř najdete v růžové budově FZV UP u zastávky autobusu E. Vchod do laboratoře se nachází v podzemí hned vlevo za hlavním vchodem. Parkování je možné v okolních ulicích.