Zajímá vás problematika oslnění na českých silnicích? Zapojte se do našeho výzkumu!

Na internetu a sociálních sítích už řada řidičů komentuje,
nakolik je protijedoucí vozidla oslňují
– pojďme to dělat systematicky!

Pro veřejnost

NOVÝ VÝZKUM: 2022+
Jste řidič nebo chodec? Přecházíte nebo přejíždíte přechody pro chodce brzy ráno, večer, nebo v noci – prostě když je venku tma? A co říkáte na jejich osvětlení? Vyplňte online dotazník a přispějte ke zjištění, jak jsou čeští chodci a řidiči spokojení s nasvícením přechodů pro chodce!

Také můžete zavítat přímo k nám do laboratoře v Olomouci a zúčastnit se některého z našich experimentů. Vítáme zástupce všech věkových kategorií, s vadami zraku i bez nich! Vyplňte náš kontaktní formulář a domluvte si termín s některým z našich výzkumníků, popř. nám napište na hli@upol.cz.

Vlastníte-li řidičský průkaz a pohybujete se na českých silnicích, vyplňte náš online dotazník a přispějte ke zjištění, kolik českých řidičů se s oslněním setkává, jak často, a jak to může souviset s typem světlometů, kterými jsou auta v ČR vybavena.

Pokud jste si navíc v nedávné době pořídili nový (či ojetý) automobil, můžete vyplnit i náš krátký dotazník zjišťující, na co se čeští řidiči při výběru automobilu zaměřují.

Za účast v jakémkoliv našem šetření Vám předem děkujeme!

Human-Light Interaction Laboratory

Tř. Svobody 8,
779 00 Olomouc

Laboratoř najdete v růžové budově FZV UP u zastávky autobusu E. Vchod do laboratoře se nachází v podzemí hned vlevo za hlavním vchodem. Parkování je možné v okolních ulicích.