e-mail: matus.sucha@upol.cz
Matúš Šucha se profesně orientuje na problematiku dopravní psychologie a lidského faktoru v dopravě, konkrétněji na oblast udržitelné mobility, aktivních dopravních módů, bezpečnosti v dopravě a městskou mobilitu. Je akreditovaným koučem, dopravním psychologem, psychoterapeutem, mentorem Europsy pro oblast dopravní psychologie a soudním znalcem v oblasti se specializací dopravní psychologie. Je odborným garantem postgraduálního vzdělávání v oblasti dopravní psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V současnosti působí na Katedře psychologie FF UP v Olomouci, kde rozvíjí českou školu dopravní psychologie.
e-mail: ladislav.stanke@upol.cz
Ladislav Stanke vystudoval na PřF UPOL magisterské obory Nanotechnologie a Digitální a přístrojová optika a následně získal Ph.D. v oboru Aplikovaná fyzika. V rámci svých kvalifikačních prací se věnoval tématům z oblasti aplikované optiky. Mezi lety 2018–2020 působil jako Lead Lighting Engineer ve společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA a následně ještě na VŠB-TUO dostudoval navazující magisterský obor Biomedicínské inženýrství. Zajímá se o vztah moderních technologií a člověka, respektive lidské společnosti. Středem jeho zájmu je většinou světlo a jeho různé aspekty a využití. V posledních letech ho zaujalo téma vizuálního vnímání, zejména problematika oslnění v silniční dopravě, pročež se rozhodl spojit síly s Katedrou psychologie FF UPOL. Je spoluautorem designu HLI laboratoře a jednotlivých experimentů v ní prováděných. Od března 2020 je odborným pracovníkem v Národním telemedicínském centru v rámci Fakultní nemocnice Olomouc. Je nadšeným propagátorem open-source, start-up kultury a věčným obdivovatelem inovačního myšlení izraelského střihu. Jeho hlavní snahou je bourat bariéry mezi obory a hledat možnosti interdisciplinární spolupráce.
e-mail: lucie.viktorova@upol.cz
Lucie Viktorová působí jako odborný asistent na Katedře psychologie FF UP, kde se věnuje mj. metodologii vědeckého výzkumu, pedagogické psychologii a projektům v oblasti dopravní psychologie. Spolu s doc. Šuchou zkoumali např. adaptaci řidičů na pokročilé asistenční systémy pro řidiče (ADAS, viz zde) nebo naopak zkušenosti lidí, kteří se používání aut vzdali (projekt Život bez auta).
e-mail: celda@optics.upol.cz
Radek Čelechovský působí částečným úvazkem jako odborný asistent na Katedře optiky PřF UP v Olomouci, z části jako OSVČ. Specializuje se na vývoj elektronických zařízení, simulování fyzikálních dějů v počítači, stavbu laboratorních experimentů a jejich řízení z počítače, tvorbu aplikací pro sběr a zpracování dat z měření. V projektu se realizuje jako elektronický konstruktér a programátor pro vývoj měřících zařízení v laboratoři.
Tř. Svobody 8,
779 00 Olomouc
Laboratoř najdete v růžové budově FZV UP u zastávky autobusu E. Vchod do laboratoře se nachází v podzemí hned vlevo za hlavním vchodem. Parkování je možné v okolních ulicích.